Bize Ulaşın
Hakkımızda
Anasayfa


Ekonomik Sürüş Teknikleri Eğitimi
 Araç Filosunda Tasarrufun Önemli
Özellikle araç filosuna sahip kurumlar için ekonomik sürüş teknikleri eğitiminin önemi çok büyüktür. Maddi açıdan hatırı sayılır kayıpları önleyen bu eğitim, çevre kirliliği ve doğanın korunması açısından da önemli katkılar sağlamaktadır.

Teorik ve pratik olarak iki bölümden oluşan eğitimde, ekonomik araç kullanmanın yolları gösterilir, yapılacaklar ve yapılmayacaklar örneklerle açıklanarak sürücülerin yakıt tasarrufu konusundan bilinçlenmesi sağlanır. Teorik eğitimin ardında kişiye özel trafikte sürüşe çıkılmaktadır. Uzman eğitmenler eşliğinde yapılan pratikte, sürücülerin yanlış alışkanlıkları düzeltilir, doğru yöntemler uygulamalı olarak gösterilir.

Kurumlara Faydası
Direksiyon Akademisi ekonomik sürüş teknikleri eğitimi yakıt tasarrufu açısından kurumlara önemli yararlar sağlar. Örneğin; 100 araçlık filoya sahip bir kurumu baz alırsak; bir araç günde sadece 1 litre yakıt tasarrufu yapabilirse, toplamda günde
100 litre kazanç sağlanır.

Günde 100 litre yakıt tasarrufu ayda ortalama 3000 litre kazanca tekabül etmektedir. Yakıtın ortalama litre fiyatını 4 lira olarak baz aldığımızda ekonomik sürüş teknikleri eğitimini sürücülerine aldıran bir firma günde 400 TL, ayda 12.000 TL kayıptan kurtulmaktadır. Unutmayalım ki; bu hesap sadece 100 araçlık bir filo için geçerlidir. Ülkemizde birçok özel ve resmi kurumun çok daha büyük ölçekli araç filoları bulunmaktadır.

Katılımcılara Faydası
Yüzde 10 ile 15 arasında tasarruf hedeflenerek verilen ekonomik sürüş teknikleri eğitimleri, sürücülerin ülke ekonomisine olumsuz katkılarını azaltır, çevreye olan duyarlılıklarını artırır.

Eğitimde öğrendikleri metodları özel hayatlarında da uygulayan sürücüler, firma araçlarında sağladıkları tasarrufu kendi araçlarında da sağlayarak yakıt sarfiyatını azaltabilmekte, gereksiz maddi kayıplardan kurtulabilmektedir.

Tüm hakları saklıdır © Direksiyon Akademisi 2011
www.makamsoforuegitimi.com - www.ozelsoforegitimi.com - www.onurakcay.com.tr