Bize Ulaşın
Hakkımızda
Anasayfa


Defansif Sürüş Teknikleri Eğitimi
 


Her Sürücünün Alması Gereklidir
Direksiyon Akademisi defansif sürüş teknikleri eğitimi trafikte ortaya çıkabilecek sorunlarla başa çıkabilmeyi amaçlar. Genelde "Korumacı" sürüş olarak da adlandırılan defansif sürüş teknikleri eğitimi bireysel olarak da, kurumsal olarak da verilebilmektedir.

Hayatına ve çevresindekilerin yaşamına önem veren her sürücünün alması gereken defansif sürüş teknikleri eğitimleri, araç kullanmaya yeni başlayan sürücülere de tecrübeli şoförlere de uygulanmaktadır.

Kişiye Özel Pratik Eğitim Fırsatı
Trafik kazalarından kaçınmanın ana prensip olarak belirlendiği Direksiyon Akademisi defansif sürücülük teknikleri eğitimi teorik ve pratik olarak iki bölümden oluşmaktadır. Bir günlük ve iki günlük seçenekleri bulunan eğitim öncesi ve sonrasında yapılan sınavlar ile katılımcıların ilerlemeleri belirlenmektedir.

Sürücü profilleri, kullandıkları araçlar, kullandıkları güzergahlar ve bilgi seviyelerine bağlı olarak belirlenen pratik uygulamalar, kişiye özel sürüşlerle de yapılabilmektedir. Uzman bir eğitmenle birebir olarak trafiğe çıkan adaylar, teorik eğitimde aldıkları bilgileri uygulama ve doğrulama fırsatı bulmaktadır.

Amaç; Bilinçli Sürücü, Korumacı Sürüş
Direksiyon Akademisi defansif sürüş teknikleri eğitimlerinde trafikten konsantrasyona, algılamadan doğru frene, takip mesafesinden yoğun siste araç kullanmaya kadar uzanan geniş bir eğitim içeriğini uygulamaktadır.

Defansif sürüş teknikleri veya güvenli sürüş teknikleri eğitimi almayan sürücülerin ileri sürücülük teknikleri eğitimi alması Direksiyon Akademisi eğitmenlerince önerilmemektedir. Çünkü temel bilgi eksikleri bulunan adayların ileri sürücülük eğitimleri istenilen düzeyde faydalı olmayabilir.

Tüm hakları saklıdır © Direksiyon Akademisi 2011
www.makamsoforuegitimi.com - www.ozelsoforegitimi.com - www.onurakcay.com.tr