Bize Ulaşın
Hakkımızda
Anasayfa


İşe Alım Öncesi Sürüş Testi
 Bilinçli Personel
Direksiyon Akademisi'nin 2005 yılından bu yana uyguladığı "işe alım öncesi sürüş testi" öncesinde birçok kurum ve kuruluş, araç teslim edeceği personelinin ehliyet bilgilerine güvenerek adım atmaktaydı.

Emin olmadan, hiçbir sınava ve kontrole tabi tutulmadan, teorik bilgi seviyesi ve pratik kullanım alışkanlıkları belirlenmeden araç teslim edilen çalışanlar, çok fazla trafik kazasına karışmaktaydı. Bu durum maddi zarar ve iş kaybının yanı sıra, firmaların prestijini de sarsmaktaydı.

Kurumlara Faydası
Kurumların İnsan Kaynakları bölümlerinin işbirliğiyle, Direksiyon Akademisi tarafından uygulanan "işe alım öncesi sürüş testi" ile araç teslim edilecek personel teorik ve pratik olarak sınavlardan geçirilmektedir.

Eksikleri belirlenen adaylar hakkında detaylı bir rapor sunulmatadır. Hangi eğitim programlarına katılması gerektiği belirlenmektedir.

Test sayesinde eksik ve hazır olmayan personel işin başında belirlenmekte, olası trafik kazalarının önüne geçilmektedir. Bu durum firmayı gereksiz zaman kayıplarından, iş aksamalarından kurtarmaktadır.

"İşe alım öncesi sürüş testi"ni uygulayan kurumlar trafiğe bilinçli sürücüler çıkarak hukuki ve sosyal sorumluluğunu yerine getirmektedir.
Katılımcılara Faydası
İşe alım öncesi sürüş testine katılan adaylar farkında olmadıkları eksiklerini rahatça görebilmekte, kişisel gelişimleri için doğru adımlar atabilmektedir.

Ayrıca çalışacakları firmanın iş güvenliğine verdiği önemi görerek, firmaya bağlılıkları artmaktadır.

Tüm hakları saklıdır © Direksiyon Akademisi 2011
www.makamsoforuegitimi.com - www.ozelsoforegitimi.com - www.onurakcay.com.tr